Lajme te Fundit nga bota e Kompjoterit
IBM i dhuron kod projektit Firefox IBM dhuroi kodin e DHTML teknologjis? s? njohur si Rich Interactive Applications (RIA) projektit Firefox t? Mozilla. RIA ?sht? n?n procesin e aprovimint nga World Wide Web Consortium (W3C). Kjo teknologji lejon qasjen e siteve p?rmes tastatur?s, sikur aplikacionet n? kompjuter. RIA do t? zbatohet n? versionin 1.5 t? Firefox. Richard Schwertfeger, inxhinier i njohur nga IBM, deklaroi se ky kod do ta b?n? Firefox, shfletuesi i par? n? treg i cili lejon qasje t? leht?suar p?r personat me probleme motorike dhe t? t? pamurit. Schwertfeger gjithashtu ceki se IBM ?sht? duke biseduar me Apple dhe Microsoft p?r ta aplikuar RIA n? shfletuesit si Safari dhe Internet Explorer. Burimi i lajmit: www.argetohu-ks.page.tl
 
 
 
 
 
 
 
Sod ne faqen ton pati 289638 visitors (1419620 hits) Ne ket faqe
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free