Si ta rrisim shpejtsin ne Adsl new!

Do ju tregoj nje shembull te vogel per ta shpejtesuar cable/DSL/ADSL duke e kopjuar kodin me posht, dhe pastaj ta bani paste ne notepad, dhe ta bani save as me formatin .reg.
(por dua te ju tregoj se kjo ka rezultate te papredikueshme, ndokujt mundet te ja shtoje shpejtsin 5 here ma shum, ndokujt nuk do te i ndryshoje asgje. por nuk ka ane negative me sa e di une. nese ka me tregoni)

kodi i pare qe e ban modifikimin per ta ritur shpejtsin:

Kodi:
REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServic esTcpipParameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff

kodi i dyte qe e kthen ne gjendjen e me parshme:

Kodi:
[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServic esTcpipParameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:00007fff


WwW.Argetohu-ks.page.tl vendii ku ju e gjeni at që e kerkoni??!!

 
 
 
 
 
 
 
Sod ne faqen ton pati 289596 visitors (1419289 hits) Ne ket faqe
This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free